SIKÇA SORULANLAR

 

Neden ilaçlama yaptırmalıyım?

Çoğu haşere ve kemirgen türü yaşam alanlarımıza girerek yuva yapar. Bazı haşere türleri kanla beslenirken bazı kemirgenler ise aç kaldıkları zamanlarda insanların kulak, parmak gibi bölgelerini yiyerek beslenirler. Sadece sağlığımızı tehdit etmekle kalmayan haşere ve kemirgen grupları yaşam alanlarımızda bulunan eşyaları, gıda maddelerini ve elbiseleri kemirerek maddi zararlara da neden olurlar. Bu zararlı canlılara zamanında müdahale edilmediği takdirde hem sağlığınıza hem bütçenize ciddi zarar vereceklerdir.

Böcekler insana ne gibi zarar verirler ?

Böcekler hastalık taşırlar ağzı açık gıdalarımıza salyalarını bırakırlar çok yedikleri ağzı açık kaplar içinede kusarlar buda insanda gıda zehirlenmelerine neden olur. Görüntüleri bile insanı iğrendirir.

İlaçlama öncesi veya sonrası yapmam gereken uygulamalar nelerdir İlaçlamadan sonra Temizlik yapmam gerekir mi?

Yapılacak ilaçlamanın Şekline göre değişiklik gösterdiğinden Tekirdağ İlaçlama Profesyonel ekipleri  Sorun yaşanılılan yerde inceleme ve çalışma yaptıktan sonra size hangi tür ilaçlama yapılacağı , öncesinde ve sonrasında ne yapılması gerektiğini, Nasıl temizlik yapmanız gerektiğini size söyleyecektir.

Böcek ilaçlama işleminden sonra evimde , apartman, site veya yazlığımda böceklerle karşılaşacak mıyım?

Eskisi kadar yoğun olmamak üzere 1 hafta kadar tek tük haşere görülebilir. Bunun nedeni; hiçbir ilacın haşere yumurtalarını etkilememesi ve genellikle ilacın çok derindeki haşere yuvalarına ulaşamamasıdır. Böcek ilaçlama sonrası temizlik kurallarına uyulduğu takdirde 4 hafta sonunda evinizde tek bir haşere dahi görmeyeceksiniz.

Kullanmış olduğunuz ilaçların standardını ve kalitesini nasıl belgeliyorsunuz?

Bütün ilaçlarımız Dünya Sağlık Örgütü(WHO), T.C Sağlık Bakanlığından onaylanmış olup, bütün ilaçlarımızın ISO 9000 ve ISO 14000 belgeleri mevcuttur.

Böcek ilaçlama işlemi sırasında evden ayrılmam gerekiyor mu?

Hayır, servisiniz sırasında evden çıkmanıza gerek yok. Böcek ve farelere karşı yapılan tüm haşere kontrol prosedürleri sırasında evinizde kalabilirsiniz. Evinizi boşaltmanız, yalnızca doktorunuz özellikle duyarlı olduğunuz için bunu tavsiye ettiği zamanlarda geçerlidir. Yalnızca kokulu ilaç kullanıldığında mekanın bir saat kadar kapalı kalması gereklidir. Bir saat sonra evinizi havalandırdıktan sonra gönül rahatlığıyla hemen evinize girebilirsiniz.


Böcek ilaçlama uygulaması sonrasında servisiniz personelinden belge alabilecek miyim ?

Tabi. Alacağınız her bir servis sonrasında, servis sorumlusu tarafından uygulama yapılan alanları, kullanılan kimyasal ve ekipmanların ad ve miktarına ilişkin ayrıntıları veren, servis sorumlunuz ve sizin ortak imzanızı taşıyan bir servis raporu alacaksınız. Sormak istediğiniz her hangi bir soru olduğu takdirde, lütfen çekinmeden servis sorumlunuza sorunuz veya hizmet aldığınız merkez ofisimizi arayınız. Size bilgi vermekten memnuniyet duyacağız.


Böcek ilaçlama işlemi sonrasında temizlik yapmalı miyim?

Uygulama yapılan satıhlarda 15-20 gün kadar ıslak temizlik yapılmamalıdır. Yalnızca tezgahlar, zemin ve masa üstlerinde ıslak temizlik yapılmalıdır. İlacın uygulanacağı süpürgelikler, kapı pervazları, dolap içleri ve arkaları, fırın ve aspiratör arkaları gibi yerlerde kuru temizlik yapılmalı ve ilacın kalması sağlanmalıdır. Böylece yumurtadan çıkacak ve henüz ilaçla temas etmemiş olan haşerelerde ilaçla temas edecek ve sorun tamamıyla çözülecektir. Bu önemli konu hakkında daha detaylı bilgi almak için size hizmet verecek Tekirdağ İlaçlamayı arayınız. Size her konuda telefonla ücretsiz bilgi ve destek hizmeti vermekteyiz.


Kullanılan kimyasallar insan sağlığı veya evcil hayvanların sağlığı için tehlike oluşturuyor mu?

Kesinlikle hayır. Tekirdağ İlaçlama Haşere Kontrol Hizmetleri tarafından kullanılan tüm kimyasallar hem Dünya Sağlık Teşkilatı (WHO), hem de T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış kimyasallardır. Amerika Birleşik Devletleri ve Dünya' nın çeşitli önde gelen laboratuarları tarafından Halk Sağlığını Koruma Programı dahilinde akut anlamda tehlike oluşturmadıkları ve sınıflamada "en az zehirli insektisitler" kategorisinde bulundukları kabul edilmiş kimyasallardır. Ayrıca Bunlara ek olarak Tekirdağ İlaçlama’nın “İnsan ve Çevre sağlığı” ile “Etkin Uygulama ve Koruma” prensipleri dahilinde yapılan uygulamalarda, en az miktarda kimyasal ve en az temas alanı ilkeleri uygulanarak, kimyasallar ile temas riski en aza indirgenmiştir. Bu konuda böcek ilaçlama uygulama sorumlularımız size detaylı bilgiyi vereceklerdir. Böcek ilaçlama servisimizi arayıp istediğiniz konuda ücretsiz bilgi ve destek alabilirsiniz.

Her böceği öldürmek için aynı ilaç mı kullanılır?

Her böceği öldürmek için farklı ilaç kullanılmalıdır. Her böceğin anatomik yapısı farklılık göstermektedir. Bu yüzden her böcek üzerinde farklı etki sağlamaktadır.


Apartman, yazlık , site, bahçe, bodrum, çatı, ev, iş yeri hastane, fırın, ofis ilaçlamalarınızda uygulama açısından farklılık var mıdır?

Her mekanın kendine ait ilaçlama yöntem ve ekipmanları mevcuttur. Böcek ilaçlama konusunda profesyonel ekibimiz sizin sorun ve yerinize göre uygun ilaçlama yöntemi kullanacaktır. Çağrı Merkezini Arayarak veya Canlı Mesaj Yazarak randevu alabilirsiniz.

İlaçlarınızı her yerde rahatlıkla kullanılabilir mi?

Elbette, Jel yöntemi ile yapılan uygulamalar hassas alanlarda kullanım için idealdir.( Örn: elektronik ekipmanlarda) ayrıca spreyleme yöntemi ilede uygulandığı yüzeyde kalıntı bırakmaz, kokusuz ve lekesizdir. (örn: halılarda).

 Jel ilaçlama ile sıvı ilaçlama arasındaki fark nedir ?

Diğer ilaçlama yöntemlerinde yapılması gereken ön hazırlıkların jel ilaçlama için yapılması gerekmez. Hasta, yaşlı ve çocukların bulunduğu ortamlarda jel ilaçlama güvenle yapılabilir. Jel ilaçlama günün her saatinde, günlük işlerinizi aksatmadan uygulanabilir.

Fare ve sıçan mücadelesinde ilacınızın farkı nedir?

Kullanmış olduğumuz pasta formülasyon içeriğindeki bitkisel yağlar ve tahıl ile fare ve sıçanlar için cezbedicidir. İçeriğindeki aktif maddesi ile doz alımından 3 ila 6 gün sonra iç kanama ile ölüme sebep olur ayrıca rutubet gibi çevresel koşullara dayanıklılığında diğer tüm yemlerden daha üstündür.

 

Sağlık Bakanlığı Doga Hudut TSE